گزارش روزانه بازار ( 7 شهریور 1400 )

امروز بازار درحالی که با شاخص مثبت خوبی اغاز کرد اما در انتهای بازار عرضه ها شدت گرفت و با شاخص منفی کار رو به اتمام رساند...

به گزارش گروه بازارسرمایه پایگاه خبری اقتصاد خبر ، امروز بازار درحالی که با شاخص مثبت خوبی اغاز کرد اما در انتهای بازار عرضه ها شدت گرفت و با شاخص منفی کار رو به اتمام رساند. 

افزایش عرضه ها را به بازگشایی شبندر مرتبط میدانند ، درحالی که این بازگشایی متوقف هم شد . یکی از دلایل دیگر میتواند مقداری افت چند تومانی دلار باشد و بازار کمی دست نگهدارد تا تکلیف دلار و بحث های کنترل دلار مشخص شود. بهرصورت امروز در انتهای بازار فروشندگان قدرتشان به خریداران میچربید و بسیاری از سهم ها با چرخش روندشان از مثبت به منفی، در قیمت های منفی بسته شدند.

باتوجه به بالا آمدن شاخص کل و شاخص هم وزن در چند وقت اخیر، انتظار اصلاحی موقت در بازار منطقی و طبیعی هست. این اصلاح ها اجازه ی تنفس گیری و کسب انرژی مجدد به بازار میدهد.
باید دید در روز های آینده روند بازار به چه شکل پیش خواهد رفت.


شاخص کل بورس امروز با 2355 واحد افت به عدد 1 میلیون و 537 هزار و 406 واحد و شاخص هم وزن با 4 واحد رشد به عدد 467 هزار و 510 واحد رسید. شاخص کل فرابورس هم با 75 واحد رشد و با رسیدن به عدد 22 هزار و 803 واحد به کار خودش پایان داد.


ارزش معاملات امروز بورس ، 142 هزار و 127 میلیارد ریال و ارزش معاملات فرابورس 120 هزار و 329 میلیارد ریال بود.


پر تراکنش ترین نماد های امروز بورس : سپید ، شستا ، خودرو ، شپنا ، فولاد ، فملی و برکت
پر تراکنش ترین نماد های امروز فرابورس : وهامون ، دی ، مدیریت ، کرمان ، گدنا ، لطیف و ذوب
تاثیرگذار ترین نماد ها بر شاخص بورس : کگل ، میدکو ، فولاد ، فخوز ، فارس ، فملی و پارسان
تاثیرگذار ترین نماد ها بر شاخص فرابورس : بپاس ، زاگرس ، آریا ، هرمز ، صبا ، ذوب و ارفع

نقشه بازار امروز در پایان معاملات :

اگر خوشت اومد لایک کن
2
آخرین اخبار